JAK DOJECHAĆ ?

Z Autostrady A1:

 

Zjeżdżając z autostrady A1, należy kierować się obwodnicą Trójmiasta S6 i zjechać drugim zjazdem „Gdańsk Południe” w drogę ekspresową S7 w kierunku  Warszawy i zjechać z S7 na zjeździe „Gdańsk Wschód”.

 

Z drogi Ekspresowej S7:

Zjeżdżając z drogi ekspresowej S7 zjazdem „Gdańsk Wschód” należy

kierować się w stronę Centrum Gdańska do miejscowości Przejazdowo, gdzie należy kierować się drogą nr 501 do Sobieszewa .

W Sobieszewie zjeżdżając z mostu pontonowego należy skręcić w lewo (ul. Nadwiślańska) w kierunku Górek Wschodnich, około 2 km do Rezerwatu 85.

 

Z Centrum Gdańska:

Wyjazd z Gdańska w kierunku Warszawy, droga nr 501, w miejscowości Przejazdowo zjazd na Wyspę Sobieszewską (droga nr 501), dalej patrz jak wyżej.

 

DOJAZ Z CENTRUM GDAŃSKA AUTOBUSEM ZKM

 

Linia 186

Z przystanku Dworzec Główny PKP w kierunku Górek Wschodnich, należy wysiąść na przystanku ul. Ornitologów (przystanek na żądanie), podróż autobusem trwa ok. 40 minut.

 

Na Wyspę Sobieszewską można dojechać również liniami:

– 212 (do mostu w Sobieszewie, dalej autobus jedzie do Świbna i Przegaliny we wschodniej części Wyspy)

– 112 (do mostu w Sobieszewie, dalej autobus jedzie do Świbna i Przegaliny we wschodniej części Wyspy)

– N 9 (linia nocna do Świbna i Przegaliny, wybrane kursy z zajazdem do Górek Wschodnich, gdzie znajduje się Rezerwat 85)

 

UWAGA !!! Ze względu na bezpieczeństwo pasażerów, przejazd autobusem przez most pontonowy na Wyspę w Sobieszewie, WYŁĄCZNIE z miejscami siedzącymi, osoby stojące powinny przejść pieszo przez most i kontynuować podróż autobusem po drugiej stronie mostu.

 

rozkład jazdy i taryfa za przejazd autobusem dostępne w serwisie www.ztm.gda.pl